X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر
آموزش نصب ویندوز Windows 7 آموزش نصب ویندوز Windows 7

بازدید

99703

دانلود

38384

فلش کردن گوشی فلش کردن گوشی

بازدید

75091

دانلود

8508

چه گوشی موبایلی بخرم؟ چه گوشی موبایلی بخرم؟

بازدید

59785

دانلود

16201

آموزش نصب ویندوز Windows 8 آموزش نصب ویندوز Windows 8

بازدید

36275

دانلود

15721

پرینتر اچ پی HP M127 fn پرینتر اچ پی HP M127 fn

بازدید

28949

دانلود

4403

چه تبلتی بخرم؟ چه تبلتی بخرم؟

بازدید

19828

دانلود

5983

نقدوبررسی بازی (Need for Speed (Rivals نقدوبررسی بازی (Need for Speed (Rivals

بازدید

18472

دانلود

4719

تبلت 2014 سامسونگ گلکسی نوت 10.1 تبلت 2014 سامسونگ گلکسی نوت 10.1

بازدید

17870

دانلود

7197

معرفی گوشی موبایل Sony Xperia Z1 معرفی گوشی موبایل Sony Xperia Z1

بازدید

16762

دانلود

7798

معرفی گوشی Samsung Galaxy S5 معرفی گوشی Samsung Galaxy S5

بازدید

16522

دانلود

8151

بیننده گرامی ، با توجه به حجم دنبال کننده های ویدیوها خواهشمندیم برای دسترسی به ویدیوهای قدیم و جدید ساخته شده در استودیو زیمابی به نشانی زیر وارد شوید . در حال عملیات انتقال هستیم ... ورود به استودیو زیمابی جدید
بستن
مشاهده:3990
  مداد که امروزه حتی در دنیای کامپیوتر و اینترنت به عنوان یک کالای جهانی،اقتصادی و همه کاره تولید شده و برای مقاصدی چون نوشتن و طراحی مورد توجه میباشد،هرساله توسط میلیونها نفر در سرتاسر جهان مورداستفاده قرار میگیرد.کودکان نوشتن را با آن یاد میگیرند و در زندگی آینده شان برای یادداشت برداری ، طراحی و ترسیم از آن استفاده می کنند.
مداد را می توان یکی از معدود وسایلی دانست که محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد و اثر آن همواره در شرایط آب و هوایی مختلف پابرجا بوده و می تواند در فضای بیرون جو و یا حتی زیرآب نیز استفاده شود.
در زبان انگلیسی معادل کلمه مداد ، Pencil میباشد که از کلمه فرانسوی Pencil گرفته شده .در زبان لاتین نیز به قلم موهایی گفته می شد که از موی بدن شتر ساخته شده و قبل از ابداع مداد برای نگارش و طراحی استفاده می شدند.
تاریخچه ساخت مداد تا حدودی طولانی و گیج کننده می باشد.اما چیزی که مشخص بوده این است که مدادهای نوک دار که در اصطلاح به آنها ذغالی نیز گفته می شود به شکل امروزی نبوده اند. گفته شده که مدادهای اولیه که در کشور انگلستان تولید می شدند، بصورت دیسک های کوچک ذغالی طراحی شده بودند که از آنها برای ترسیم خطوط استفاده می شده ، نه نوشتن و طراحی.
در زمینه تاریخچه کشف گرافیت اطلاعات دقیقی در دست نیست اما به نظر میرسد که زمان آن به قرن 15 و کشور انگلستان باز میگردد و بنابر شواهد تاریخی ، ابتدا از آن به منظور علامت زدن گوسفندان ، توسط بومیان منطقه Cumbria استفاده می شده است. بعدها با مشخص شدن ارزش گرافیت ، استخراج آن نیز بصورت جدی از معادن شکل گرفت تا اینکه کم کم به یک صنعت تبدیل گردید.
انگلستان همچنان سلطه خود را در زمینه ساخت مداد ادامه داد تا اینکه چندی بعد ، روشی جدید در زمینه ساخت مداد ابداع گردید و آن ، استفاده از پودر گرافیت بود. استفاده از گرافیت طبیعی تا سال 1860 ادامه پیدا کرد.
اولین مداد با استفاده از پودر گرافیت در سال 1662 در نورنبرگ آلمان تولید شد که پودر گرافیت با سولفور و سنگ سرمه برای ساخت این مداد ترکیب شده بود.در سال 1560 یک زوج ایتالیایی نمونه ای شبیه به مدادهای امروزی را همراه با یک روکش چوبی ارائه کردند. البته گفته شده که نمونه اولیه آنها بیشتر حالت بیضی شکل داشت.
در سال 1795، نیکولاس جک کنته روشی را برای ترکیب پودر گرافیت و خاک رس کشف کرد و ماده ساخته شده را بصورت یک نوار باریک در آورد که بعد می بایست در تنور حرارت داده میشد تا مقاوم گردد. در سال 1790 روشی کشف شد که براساس آن می توان با اندازه گیری میزان ترکیب گرافیت و خاک رس ، امکان افزایش مقاومت مغزی مداد را تعیین کرد.
استفاده از این وسیله روز به روز ادامه پیدا کرد تا جایی که در پایان قرن 19 بیش از 240000 مدا تنها در کشور امریکا استفاده می شد.گفته شده که در طول جنگ جهانی دوم وسیله ای با نام مداد تراش توسط انگلیسی ها ابداع گردید ، چرا که در بحبوحه جنگ می بایست استفاده از مداد بصورت هدفمندتر انجام می شد و دیگر مجالی برای تراش مداد از طریق سرنیزه نبود.
بعدها کشف شد که کشت و بهره برداری از چوب درخت صدر که از میوه و برگ آن برای بخور و تولید مواد شوینده نیز استفاده می شد ، می تواند جایگزین مناسبی برای چوب های صنعت ساخت مداد باشد.در 30 ماه مارس 1858 ، هایمن لیپمن طرحی را به منظور اضافه کردن پاک کن به قسمت انتهای مداد دریافت کرد. در سال 1862 لیپمن طرح خود را با قیمت 100000 دلار به ژوزف رکندورفر فروخت که بعدها مجبور به شکایت از کمپانی Faber –Castle  برای استفاده از طرحش شد. برآوردها نشان داده که سالانه بیش از 14 میلیارد مداد در سرتاسر جهان تولید می شود.
امروزه مدادهای موجود در بازار به صورت یک تکه ذغال ظریف ساخته می شوند که دورتا دور آن را یک پوشش ضخیم تر چوبی ، کاغذی و یا بعضا پلاستیکی در بر گرفته است و مدادهای چوبی جز نمونه های رایج تر می باشند. این پوشش محافظ از شکستن ذغال ظریفی که در قسمت وسط قرار گرفته ، جلوگیری کرده و در عین حال دست کاربران را در زمان استفاده تمیز نگه میدارد.
 مستند تاریخچه گوگل Google  مزایا و معایب شبکه های اجتماعی  مستند تاریخچه اپل Apple

بررسی تاریخچه ساخت مداد توسط کاربران

کاربر گرامی ، این بخش میبایست حاوی اطلاعاتی نظیر تجربه شخصی شمادر استفاده عملی از این کالا باشد. لطفا جهت اطلاع از مشخصات و قیمت با بخش امور مشتریان زیمابی تماس حاصل فرمایید. برای نمایش تصویر خود وارد پنل کاربری شوید
نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
تلفن همراه :
متن :
کد امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد کنید. اگر کد خوانا نیست یک بار روی آن کلیک کنید

کد نمایش داده شده را وارد کنید. اگر کد خوانا نیست یک بار روی آن کلیک کنید


your-ads.jpg