X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر
آموزش نصب ویندوز Windows 7 آموزش نصب ویندوز Windows 7

بازدید

105027

دانلود

38530

فلش کردن گوشی فلش کردن گوشی

بازدید

88840

دانلود

8629

چه گوشی موبایلی بخرم؟ چه گوشی موبایلی بخرم؟

بازدید

62019

دانلود

16316

آموزش نصب ویندوز Windows 8 آموزش نصب ویندوز Windows 8

بازدید

37590

دانلود

15875

پرینتر اچ پی HP M127 fn پرینتر اچ پی HP M127 fn

بازدید

32938

دانلود

4549

چه تبلتی بخرم؟ چه تبلتی بخرم؟

بازدید

20397

دانلود

6102

نقدوبررسی بازی (Need for Speed (Rivals نقدوبررسی بازی (Need for Speed (Rivals

بازدید

19776

دانلود

4861

چه پرینتری بخرم؟ چه پرینتری بخرم؟

بازدید

18515

دانلود

3418

تبلت 2014 سامسونگ گلکسی نوت 10.1 تبلت 2014 سامسونگ گلکسی نوت 10.1

بازدید

18470

دانلود

7255

چه لپ تاپی بخرم؟ چه لپ تاپی بخرم؟

بازدید

17809

دانلود

6122

ساخت هنگ درام ساخت هنگ درام

بازدید

1831

دانلود

29

آیا پول خوشبختی می آورد؟ آیا پول خوشبختی می آورد؟

بازدید

1018

دانلود

25

مدیریت و کنترل خشم مدیریت و کنترل خشم

بازدید

915

دانلود

26

آشنایی با خواص سرکه سیب آشنایی با خواص سرکه سیب

بازدید

849

دانلود

29

آموزش ساخت دیجریدو آموزش ساخت دیجریدو

بازدید

925

دانلود

24

آموزش ساخت کاخون آموزش ساخت کاخون

بازدید

935

دانلود

26

گوشی ال جی جی LG G4 گوشی ال جی جی LG G4

بازدید

6941

دانلود

2786

ردیابی گوشی گمشده ردیابی گوشی گمشده

بازدید

6285

دانلود

1731

گوشی سامسونگ زد Samsung Z گوشی سامسونگ زد Samsung Z

بازدید

3961

دانلود

832

بازی کلش آف کلنز clash of clans بازی کلش آف کلنز clash of clans

بازدید

6343

دانلود

1723

بیننده گرامی ، با توجه به حجم دنبال کننده های ویدیوها خواهشمندیم برای دسترسی به ویدیوهای قدیم و جدید ساخته شده در استودیو زیمابی به نشانی زیر وارد شوید . در حال عملیات انتقال هستیم ... ورود به استودیو زیمابی جدید
بستن
مشاهده:9952
معرفی انواع لنزهای عکاسی در طبیعت: برای انتخاب لنزهای مورد نیاز به منظور عکاسی در طبیعت که با نام عکاسی محیطی  نیز مورد توجه می باشد، سه راه اصلی وجود دارد. 
اول آنکه می توانید یک لنز سوپر زوم تهیه کنید، دوم چند لنز زوم با فواصل کوتاهتر بگیرید و یا از چندین لنز فیکس در فواصل کانونی مختلف استفاده کنید. اما همواره این نکته را مورد توجه قرار دهید که انتخاب نوع لنز بسته به گرایش شما در عکاسی محیطی، متفاوت خواهد بود. 
اگرچه لنزهای حرفه ای می توانند کیفیت بهتری را ارائه دهند و در فواصل مختلف کانونی و دیافراگم عکس های با کیفیت تری را تولید کنند اما بدانید که همیشه یک لنز حرفه ای، مناسب کار شما نیست و می توانید همیشه با توجه به نوع نیاز خود انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشید. گاهی اوقات می توان کمی از کیفیت تصویر صرف نظر کرد و بجای حمل تعداد زیادی از لنزهای فیکس و زوم حرفه ای، از یک لنز سوپر زوم با فاصله کانونی مورد نیاز استفاده کرد. همچنین این مطلب را همواره در ذهن داشته باشید که همه لنزهای معمولی کیفیتشان پایین تر از لنزهای حرفه ای نیست. 
بیشتر، عکاسی منظره با لنزهای زوایای باز صورت می پذیرد. اما می توان عکسهای بسیار زیبایی از مناظر را با لنزهای «معمولی» که فواصل کوتاه تا متوسط را پوشش می دهند نیز، تهیه کرد. لنزهای عکاسی منظره غالبا قیمت مناسبی دارند.
بزرگتر بودن فواصل کانونی یک لنز سوپر زوم بدان معنی است که می توانید فواصل کانونی را به سرعت تغییر دهید و با یک پیچ مچ دست به سرعت به فاصله کانونی دلخواه برسید و در نتیجه احتیاجی نیست که به صورت فیزیکی لنزها را مدام تعویض کنید.
اما از طرف دیگر باید این نکته را همواره در نظر داشته باشید که داشتن برخی از این لنزهای سوپر زوم هزینه های بسیار بالایی را میطلبد، علاوه بر این بسیار جاگیر بوده و حمل چنین وزن سنگینی در حین عکاسی برای یک عکاس منظره واقعاً شرایط سختی ایجاد می کند.
بیشتر لنزهای سوپر زوم در انتهای بخش تله فتوی خود دچار اعوجاج یا به هم ریختگی تصویر می شوند. بعضی از لنزهای نیز وجود دارند که شدت اعوجاج آنها در اواسط فاصله کانونی شان به اوج می رسد. بهترین راه آن است که در هنگام خرید دوربین و لنز بتوانید آن را تست کنید و فواصل مختلف را مورد ارزیابی قرار دهید. 
در حالی که سیستم های فوکوس خودکار کنونی فوق العاده هستند و تمامی عکاسی های اکشن ورزشی را جوابگو می باشند، اما همچنان بسیاری از عکاسان حرفه ای منظره ترجیح می دهند که به صورت دستی فوکوس کنند، مخصوصاً زمانی که جزئیات مد نظر است و قصد چاپ تصاویر در قطع بزرگ را داشته باشند. استفاده از Live View به شما این امکان را می دهد که روی محل مورد علاقه خود به صورت دقیق (با زوم دیجیتال) فوکوس نمایید و فوکوس را به صورت دقیق بررسی کنید. لوازمی چون Hoodman HondLoupe و Flash point نیز ابزارهای بسیار مناسبی برای دید بهتر توسط Live View هستند که روی صفحه LCD قرار می گیرند و نور اطراف و محیطی را گرفته و به کاربران این امکان را می دهند تا LCD را بهتر ببینید. این ابزارها همچنین دارای بزرگنمایی X3 هستند تا بزرگتر و دقیق تر کار فوکوس را انجام دهند. اگر از چنین وسیله ای را استفاده نمی کنید کافیست که قطعه ای پارچه مشکی روی سر خود و بدنه دوربین بیاندازید که نور اطراف شما را اذیت نکند به خاطر داشته باشید که فوکوس دقیق از طریق LCD و Live View در بهترین شرایط از طریق سه پایه امکان پذیر است پس اگر به صورت روی دست عکاسی می کنید بهترین راه حل همان چشمی اپتیکال دوربین میباشد.
البته برای رسیدن به بالاترین شفافیت، کیفیت و دقت، سه پایه وسیله ای اجتناب ناپذیر است. درست است که حمل یک سه پایه در طبیعت بسیار سخت است اما باید توجه داشته باشید که هزینه ای که برای لنز خرج کرده اید بدون سه پایه به هدر خواهد رفت و به کیفیت دلخواه دست نخواهید یافت.
لنزهای پرایم دیگر قابلیت زوم کردن را ندارند زیرا فاصله کانونی بین عناصر اپتیکی در لنز پرایم (لنز فیکس) تغییر نمی کند و به همین خاطر است که آنها را «فیکس» نیز می نامند. یک لنز زوم از فواصل کانونی مختلفی تشکیل می شود که گاهی اوقات مشکلات این لنزها در حالت واید به حداقل می رسند و گاهی بر عکس این موضوع می باشد. یک لنز زوم دارای عناصر بیشتری نسبت به یک لنز فیکس نیز هست که هر عنصر باعث افزایش وزن و همین طور سطوح بیشتری برای عبور نور می شود که باعث انعکاس شده و کانتراست را پایین می آورد لنزهای فیکس می توانند بسیار سریعتر از لنز زوم باشند.
عکاسان منظره معمولاً دیافراگم را برای عمق میدان بیشتر بسته نگاه می دارند اما عکاسان مسافرتی مخصوصاً عکاسان ورزشی و حیاط وحش به علت نیاز به سرعت شاتر بالا به دیافراگم باز این لنزها بسیار وابسته هستند و احتیاج مبرم به آنها دارند.
عکاسان حیاط وحش و ورزشی همگی بر این باورند که یک لنز پرایم f/2 300 میلی متری تولید کانن، نیکون یا پنتکس هم از لحاظ شفافیت و هم فوکوس خودکار میتواند به راحتی یک لنز زوم در این فاصله کانونی را شکست دهد و تفاوت آنها کاملاً مشهود است.
از آنجایی نزدیک شدن به بسیاری از حیوانات وحشی بسیار سخت و یا خطرناک است، متخصصین ترجیح می دهند که از فواصل کانونی استفاده کنند. یک عکاس حیاط وحش که به فکر کاهش هزینه نیز هست می تواند از کراپ فاکتور 16x,1.5x دوربین هایی با حسگر APS-C بهره ببرد و به راحتی  سیستم خود را به سیستم عکاسی حیاط وحش تبدیل کند و با لنزهای سوپر تله زوم بیشتر استفاده کند. یک عکاس دوربین های فول فریم برای این نوع عکاسی حداقل به فاصله کانونی 400mm احتیاج دارد که با داشتن آن سوپر زوم ها را کنار خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که ارزان ترین سوپر زوم 70ممکن است فاقد فوکوس خودکار باشند و برای عکاسی حیاط وحش مناسب نیستند چرا که تنها سوژه های ثابت را عکاسی می کنند. پس بهتر است لنزی سوپر زوم با فوکوس خودکار تهیه کنید که می تواند که برای عکاسی از پرندگان در حال پرواز و حیوانات چهار پا در حال حرکت بکار رود. 
عکاسان حیاط وحش اغلب از سریعترین و بازترین حالت دیافراگم یک لنز استفاده می کنند تا بتوانند حتی الامکان سرعت شاترا را افزایش داده و حرکت جانوران را بدون تکان ثبت کنند. همچنین با این کار سوژه کاملاً از پس زمینه جدا می شود و به وضوح قابل نمایش خواهد بود. مخصوصاً این امر در عکاسی پرتره از حیوانات بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه این عکاسان به لنزهایی سریع احتیاج دارند. این لنزها بسیار بزرگ و گران قیمت هستند اما در کنار سرعت بالایی که دارند، کیفیت بسیار بهتری را نیز ارائه می دهند. همچنین توان فوکوس خودکار آنها در سطح کاملاً حرفه ای است. 
یک لنز سوپر زوم برای عکاسی مسافرت بسیار مناسب است زیرا در یک بدنه فشرده بیشتر فواصل کانونی مورد نیاز برای عکاسی در شرایط مختلف را به شما به صورت یکجا ارائه می دهد. با آنکه لنزهای سوپر زوم در مقایسه با لنزهای زوم با فواصل کانونی کمتر از لحاظ کیفیت اپتیکالی پایین تر هستند اما بسیار برای حمل در سفر راحت ترند. داشتن تمام فواصل کانونی مورد نیاز می تواند یک نکته مهم باشد که آیا یک عکس را بیاندازید یا خیر. اما با داشتن چنین لنزی هیچگاه موقعیتی را از دست نخواهید داد و کیفیت نیز در مرحله ای مطلوب و قابل قبول خواهد بود.
از آنجا که بسیاری از عکاسی های مسافرتی بر روی دست انجام می پذیرد، پس به صورت کلی کمی شفافیت را نا خودآگاه از دست می دهید و همیشه توسط DSLR خود تحت فشار محدودیت ایزو و سرعت شاتر خواهید بود. علاوه بر این عکاسی مسافرتی در بسیاری از مواقع در زمان شب و محیط های بسته صورت می پذیرد. امروزه دوربین های DSLR دارای توانمندی های بسیاری در زمینه ایزوهای بالا هستند. که این مطلب می تواند نیاز به یک لنز بسیار سریع را کاهش دهد اما در هر حال در عکاسی مسافرتی شما نیاز به دیافراگم های باز برای دریافت نور بهتر خواهید داشت. لرزه گیر دوربین ها نیز چه درون بدنه و چه بر روی لنز می تواند به عکاس کمک شایانی کند که در عین  بالا بودن عدد دیافراگم عکسهای خوبی بر روی دست تولید کند. لنزهای سوپر زوم در کل کمی کندتر هستند. یک کیت سه تایی از سه لنز زوم کوتاه اما با سرعت زیاد و دیافراگم های باز به شما امکان عکاسی در شرایط نوری مختلف را به آسانی می دهد. اگرچه امکان تغییر فاصله های کانونی به صورت سریع را از دست می دهید. ولی مشکل عمده اینجاست که وزن آنها و نیز حجم زیادشان را باید تحمل کنید.
در زمینه عکاسی ورزشی شما می توانید نسبت به عکاسی حیاط وحش بیشتر به سوژه ها نزدیک شوید پس احتیاج نیست فواصل کانونی آنچنان زیاد را خریداری نمایید. اما سریع بودن لنز برای عکاسی ورزشی یک امر ملزوم است. یک لنز خوب، اگرچه گرانقیمت می تواند نیاز شما را پاسخگو باشد. در این زمینه می تواند از لنز 70-200mm با دیافراگم f/2.8 شروع شود که می توانید دو تا چهار برابر سرعت شاتر را افزایش داده و عکسهایی شفاف از سوژه های پر تحرک تهیه کنید. در این نوع عکاسی لرزه گیر دست در سرعت شاتر به شما کمک نخواهد کرد. زیرا لرزه گیر تنها لرزش دست شما را می گیرد و حرکت سوژه در گرو سرعت شاتر بهتر است پس عنصر دوم در عکاسی اکشن و یا ورزشی، ایزوی بالاتر است که با بالاتر بردن آن می توانید سرعت شاتر را نیز افزایش دهید.
در برخی از شرایط می توانید تا حد نیاز به سوژه ها نزدیک تر شوید و از فواصل کانونی کوتاه تر و لنزهایی وایدتر استفاده نمایید که اعمال این امر پرسپکتیو گسترده تری را به شما خواهد داد. در شرایط نوری مناسب یک سوپر زوم جواب کار شما را به خوبی می دهد اما در شرایط نوری ضعیف تر یک لنز 24-70 f/2.8 می تواند به شما کمک زیادی کند. لنزهای سوپر وایدی که در عکاسی منظره بکار می روند برای عکاسی ورزشی و اکشن مناسب نیستند مگر آنکه منطقه امن با وجود نزدیکی به سوژه های اکشن و ورزشی داشته باشید و از داخل مسیر بودن و برخورد احتمالی در امان بمانید. اگر نمی توانید خیلی به سوژه ها نزدیک شوید و تنها از محل ها و استندهای مربوطه می بایست عکاسی کنید. لنزهای زوم با فواصل بیشتر به شما کمک خواهند کرد. عکاسی حرفه ای ورزشی حتی ممکن است  از لنزهایی بهره ببرند که بسیار حجیم تر بوده و قیمت های آنها نیز سرسام آور باشد. اگر نمی توانید چنین امکاناتی را خریداری کنید، لنزهای مربوط به حیاط وحش با زوم بالا جواب کار شما را خواهد داد. چرا که می توانید توسط پایین ترین دیافراگم آنها و ایزوهای بالاتر دوربین سرعت شاتر خود را همچنان بالا و مطلوب نگاه دارید. 
بر روی برخی از لنزهای سوپر زوم کلمه «MACRO» حک شده است که عموماً بدان معنی است که این لنزها می توانند فاصله نزدیکتری را نسبت به سوپر زوم های غیر ماکرو فوکوس کنند که میزان 20 اینچ در نسبت 1:4 خواهد بود یعنی یک چهارم اندازه واقعی تصویر. این میزان شاید برای بسیاری از سوژه های محیطی مناسب باشد. اما در نظر داشته باشید که در حقیقت این ماکروی واقعی نیست. ماکرو می بایست در نسبت 1:1 تصویر باشد. لنزهای ماکرو تا حدی می توانند به سوژه نزدیک شوند و با وجود فاصله کانونی خودشان  کار فوکوس را انجام دهند و به این نسبت کامل 1:1 دست یابند. همچنین با وجود نزدیک شدن بیشتر به سوژه توان فوکوس و کنترل لنز و تمرکز روی سوژه نیز بسیار بالا می رود. اگر متوجه آن شده اید که عکسهای زیادی از نزدیک از سوژه های مختلف می گیرید و به این نوع عکاسی علاقه مندید حتماً یک لنز ماکرو تهیه کنید تا طعم واقعی عکاسی ماکرو را بچشید.
لنزهای ماکرو در سه سری فاصله کانونی مختلف تولید می شود. «عادی»، «تله فتوی کوتاه» و «تله فتو». یک لنز ماکروی بلندتر نسبت واقعی 1:1 را از فاصله دورتری نسبت به سوژه فوکوس می کند که برای عکاسی از سوژه های خطرناک مثل یک عقرب یا زنبور مناسب است همچنین فاصله بیشتر از سوژه، به شما امکان چیدن تجهیزات نور پردازی در اطراف سوژه را می دهد. یک لنز ماکروی کوتاه تر مثل 50 mm به شما امکان نزدیکتر شدن به سوژه را می دهد و حالت سه بعدی بیشتری به سوژه و اطراف آن را می دهند.

 مستند تاریخچه گوگل Google  مزایا و معایب شبکه های اجتماعی  مستند تاریخچه اپل Apple تعمیرات لپ تاپ تعمیرات پرینتر

بررسی معرفی انواع لنزهای عکاسی در طبیعت (1) توسط کاربران

نحوه نمایش نظرات:
ارام محلوچی
۱۱ دى ۱۳۹۲

بررسی کاربر : اصلا نمیشه قضاوت صحیحی در این مورد
ارائه کرد
ممنون از کار خوبتونعلی زرچی
۰۸ دى ۱۳۹۲

بررسی کاربر : سلام ممنون از ویدیوی خوبتون
خیلی مفید بود دم سازندش واقعا گرم
ایکاش میشد کاربران سایت میتونستن درمورد عوامل سازنده این ویدئوها و بیوگرافیشون بدونن
ممنون از زیمابیکاربر گرامی ، این بخش میبایست حاوی اطلاعاتی نظیر تجربه شخصی شمادر استفاده عملی از این کالا باشد. لطفا جهت اطلاع از مشخصات و قیمت با بخش امور مشتریان زیمابی تماس حاصل فرمایید. برای نمایش تصویر خود وارد پنل کاربری شوید
نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
تلفن همراه :
متن :
کد امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد کنید. اگر کد خوانا نیست یک بار روی آن کلیک کنید

کد نمایش داده شده را وارد کنید. اگر کد خوانا نیست یک بار روی آن کلیک کنید