X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر

الزامی شدن تایید هویت در پرداختهای الکترونیکی ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۰:۰۰:۰۰

الزامی شدن تایید هویت در پرداختهای الکترونیکی

بانک مرکزی اعلام کرد ،‌بانک‌ها و موسسات مالی باید در روابط کارگزاری خود ،‌به ‌ویژه درنقل و انتقالات الکترونیکی برون مرزی با سایر موسسات هویت کامل فرستنده و ذینفع وجه و نیز ماهیت کسب و کار و هدف آنها از این نقل و انتقال را مشخص کنند.


 

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: اطلاعات فرآیند نقل وانتقال الکترونیکی برون مرزی وجوه، باید به صورت استاندارد در فرمت‌های سوئیفت درج شده و در تمامی مراحل نقل و انتقال، همراه پیام باشد.
این گزارش می‌افزاید: شناسایی کافی هویت فرستنده و ذینفع وجوه در پرداخت‌های الکترونیکی در زمره مقولاتی جای می‌گیرد که درمبادلات برون‌مرزی از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و در استانداردهای‌ بین‌المللی‌ ناظر برمبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نیز بر آن تاکید زیادی شده است.
در ادامه آمده است:نظر به اهمیت موضوع، کمیته نظارت بانکی بال به عنوان یکی از مراجع پیشرو در زمینه گسترش مفاهیم نظارت‌ بانکی، در سال 2009 میلادی اقدام به انتشار سند مهمی در این زمینه با عنوان'شناسایی کافی و شفافیت در پیام‌های پرداخت پوششی در نقل و انتقالات برون مرزی وجوه' نمود .
این سند مشتمل بر ارایه تعاریف هریک از مفاهیم مربوط بوده و به شناخت عمیق تری از این پدیده‌ها می‌انجامد. شناختی که همراه با معرفی مجموعه‌ تدابیری است که در مدیریت موثر روابط کارگزاری با سایر بانک‌ها و نظارت کارآمد بر این روابط (از سوی مراجع نظارت بانکی)، به کار می‌آید.
در ادامه این اطلاعیه آمده است :‌اهمیت سند مذکور موجب شد تا ترجمه آن در دستور کار اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد تا در کنار سایر اسنادی که تاکنون در این زمینه و توسط این بانک ترجمه و منتشر شده است؛ مرجع مناسبی را برای نظام بانکی و کارشناسان، محققان و دیگر اشخاص علاقه‌مند به مباحث بانکی، نظارتی و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم فراهم آورد .

برای اینکه هنگام خرید پرینتر زمان طولانی را صرف مقایسه و بررسی محصولات نکنید بهتر است قبل از رفتن به مراکز خرید یا خرید on-line تصمیم بگیرید که پرینتر لیزری یا پرینتر جوهر افشان می خواهید و ویژگی ها و گزینه هایی که برای شما اولویت دارند مثل امکانات شبکه ای ، سرعت چاپ، کیفیت چاپ، ظرفیت کاغذ، اندازه و وزن را در نظر بگیرید.
  1. چاپ دو روی اتوماتیک: چاپ دو طرفه ویژگی بزرگی برای پرینتر محسوب می گردد. پرینترهایی که چاپ دو روی اتوماتیک (Automatic duplexing) دارند، صرفه جویی بسیار خوبی در کاغذ دارند و هزینه‌های کاغذ را به نصف می‌رسانند.
  2. حداکثر صفحات چاپ شده در ماه (Monthly duty cycle): این عدد نشان دهنده حداکثر تعداد صفحاتی است که پرینتر می‌تواند بدون مشکل در ماه چاپ کند. در واقع این عدد نشانگر میزان دوام پرینتر می باشد.
  3. سرعت موتور (سرعت چاپ): اعداد سرعت موتور که اغلب سازنده ها بر آن برای نشان دادن زمان به طول کشیدن یک کار چاپی حجیم تاکید دارند، معمولا تحت شرایطی محاسبه شده است که با کاربری واقعی تفاوت بسیار زیادی دارد مثلا ممکن است این نتیجه ای که بر روی کارتن پرینتر می بینید، تست سرعت در حالت draft یا پیش نویس با سرعت بالا باشد.
  4. کارتریج های استارتر: برخی از پرینترهای لیزری که معمولا ارزان قیمت هستند هنگام فروش به جای یک کارتریج با اندازه معمولی، اغلب با کارتریج های کوچکتری با نام Starter-size cartridge عرضه می شوند. درست است که با این روش قیمت پرینتر ارزانتر تمام می شود ولی این کارتریج سریع تر از حد معمول تمام می شود.
  5. رزولوشن چاپ (dpi): شمار نقطه‌هایی که پرینتر می‌تواند در هر اینچ مربع از کاغذ چاپ کند dpi نامیده می شود. بر اساس استاندارد شماره‌های dpi مضربی از 300 یا 360 به‌عنوان مثال 1200 یا 1440 dpi هستند.
  6. رزولوشن اسکن: به عنوان یک سنجش صحیح به دنبال رزولوشن نوری یا optical resolution باشید. رزولوشن ۳۰۰ نقطه در اینچ (dpi) برای اسکن کافی است. کیفیت بالاتر همیشه به معنی مدت زمان اسکن بیشتر، اسکن کندتر و اندازه فایل بزرگتر است.
ادامه مقاله را ایـــنـــجـــا بخوانید ...
printer-1.jpg
HPaba.jpg