X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر

قلم راپید ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۱۶:۰۰

قلم راپید
راپیدوگراف یا قلم فنی نوعی از قلم است که برای ترسیم خطوط با عرض مشخص در مهندسی و هنر گرافیک بکار می‌رود.

قلم راپید

راپیدوگراف نام ثبت شده برای شرکت تولید لوازم تحریر آلمانی روترینگ است؛ بنابراین نام صحیح این قلم "قلم فنی" است. اگرچه نام راپیدوگراف (صرفنظر از اینکه تولیدکننده قلم چه شرکتی باشد) مقبولیت بیشتری دارد.

در ایران این قلم به " قلم راپید" معروف شده است. 


ضخامت قلم راپید

راپیدوگرافها از ضخامت پنج صدم میلیمتر به بالا و با اختلاف عرض‌های پنج صدم میلیمتر تولید و عرضه می‌شوند.

یدک قلم راپید استدلر مدل MARS MATIC نوک 0.5 میلیمتر کد 750-M05

STAEDTLER SPARE DRAFTING POINT MARS MATIC LINER 0.5 MM CODE 750-M05


معرفی اجمالی

یدک قلم راپید استدلر مدل Mars matic نوک 0.5 میلیمتر کد 750-M05

شرکت استدلر (staedtler) یک شرکت ساخت لوازم تحریر آلمانی می باشد. این شرکت در سال 1662 توسط فردریش استدلر تأسیس شد . اما نام بزرگ این شرکت برگرفته شده از شخصی به نام یوهان سباستین استدلر است چرا که با ایده  جهانی نمودن وی بود که  در سال 1835 یک کارگاه کوچک ساخت مداد را به یک واحد صنعتی تبدیل نمود. این شرکت بزرگ ترین تولید کننده مداد مشکی سنتی و مداد رنگی است. این شرکت بیش از یک قرن است که در طراحی و ساخت مداد هایی با تکنولوژی بالا فعالیت می کند و در سطح جهان دارای نمایندگی است. 


همه ما در روز از وسایل نوشتاری متنوعی استفاده می کنیم.  ابزار های نوشتاری متنوعی وجود دارد که هر کدام دارای کارایی خاصی می باشد . قلم فنی یا راپیدوگراف یکی وسیله نوشتاری است که با استفاده از آن می توانیدبه  ترسیم خطوط با عرض مشخص در مهندسی و هنر گرافیک  بپردازید.این قلم در سایز نوک های مختلف موجود می باشد که با توجه به نیاز می توانید از آن استفاده نمایید.


یدک قلم راپید استدلر مدل Mars matic نوک 0.5 میلیمتر کد 750-M05 ، دارای نوک 0.5 میلیمتر می باشد. جنس نوک این محصول از فلز کروم تهیه شده است. این محصول را می توانید به راحتی با نوک قلم راپید تعویض نمایید.

خرید قلم راپید 


برای اینکه هنگام خرید پرینتر زمان طولانی را صرف مقایسه و بررسی محصولات نکنید بهتر است قبل از رفتن به مراکز خرید یا خرید on-line تصمیم بگیرید که پرینتر لیزری یا پرینتر جوهر افشان می خواهید و ویژگی ها و گزینه هایی که برای شما اولویت دارند مثل امکانات شبکه ای ، سرعت چاپ، کیفیت چاپ، ظرفیت کاغذ، اندازه و وزن را در نظر بگیرید.
  1. چاپ دو روی اتوماتیک: چاپ دو طرفه ویژگی بزرگی برای پرینتر محسوب می گردد. پرینترهایی که چاپ دو روی اتوماتیک (Automatic duplexing) دارند، صرفه جویی بسیار خوبی در کاغذ دارند و هزینه‌های کاغذ را به نصف می‌رسانند.
  2. حداکثر صفحات چاپ شده در ماه (Monthly duty cycle): این عدد نشان دهنده حداکثر تعداد صفحاتی است که پرینتر می‌تواند بدون مشکل در ماه چاپ کند. در واقع این عدد نشانگر میزان دوام پرینتر می باشد.
  3. سرعت موتور (سرعت چاپ): اعداد سرعت موتور که اغلب سازنده ها بر آن برای نشان دادن زمان به طول کشیدن یک کار چاپی حجیم تاکید دارند، معمولا تحت شرایطی محاسبه شده است که با کاربری واقعی تفاوت بسیار زیادی دارد مثلا ممکن است این نتیجه ای که بر روی کارتن پرینتر می بینید، تست سرعت در حالت draft یا پیش نویس با سرعت بالا باشد.
  4. کارتریج های استارتر: برخی از پرینترهای لیزری که معمولا ارزان قیمت هستند هنگام فروش به جای یک کارتریج با اندازه معمولی، اغلب با کارتریج های کوچکتری با نام Starter-size cartridge عرضه می شوند. درست است که با این روش قیمت پرینتر ارزانتر تمام می شود ولی این کارتریج سریع تر از حد معمول تمام می شود.
  5. رزولوشن چاپ (dpi): شمار نقطه‌هایی که پرینتر می‌تواند در هر اینچ مربع از کاغذ چاپ کند dpi نامیده می شود. بر اساس استاندارد شماره‌های dpi مضربی از 300 یا 360 به‌عنوان مثال 1200 یا 1440 dpi هستند.
  6. رزولوشن اسکن: به عنوان یک سنجش صحیح به دنبال رزولوشن نوری یا optical resolution باشید. رزولوشن ۳۰۰ نقطه در اینچ (dpi) برای اسکن کافی است. کیفیت بالاتر همیشه به معنی مدت زمان اسکن بیشتر، اسکن کندتر و اندازه فایل بزرگتر است.
ادامه مقاله را ایـــنـــجـــا بخوانید ...
printer-1.jpg
HPaba.jpg