X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر

معرفی 10 هکر مشهور در دنیا ۱۷ تير ۱۳۹۳, ۱۵:۱۴

معرفی 10 هکر مشهور در دنیا

امروزه کمتر کسی است که با واژه هکر و یا هک کردن آشنایی نداشته باشد و می توان گفت اخیرا به وفور خرابکاریهایی در بخش های مختلف دنیا مشاهده می شود. در واقع ،واژه هکر در سال 1986 بین دانشجویان انستیتو تکنولوژی ماساچوست رواج یافت . افرادی  که کمتر به درس توجه داشتن را، شامل می شد. حال در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 هکر معروف و مشهور دنیا بپردازیم.


  • RICHARD MATTHEW STALLMAN
مایکروسافت را پکاند
ریچارد متیو استالمن که یکی از دشمنان سرسخت مایکروسافت شناخته شده ، از رهبران مبلغان نرم افزارهای آزاد به شمار می آید که حرفه اصلی او هک کردن نمی باشد ، اما بخاطر قدرتی که در برنامه نویسی دارد از او به عنوان هکر ماهر نام برده میشود.
در واقع یکی از هکرهایی است که تا به حال در دنیای مجازی برخلاف قانون عمل نکرده ، ولی مانند هر هکری به حریم شخصی اعتقاد ندارد و می گوید تمام اطلاعات دنیا باید به اشتراک گذاشته شوند.
این هکر روسی بارها طی برگزاری کنفرانس ها درباره هک و هکرها، چهره های هکرهای واقعی را به دنیا نمایش داده و هک کردن سیستم امنیتی مایکروسافت یکی از معروفترین کارهای وی می باشد. استالمن عمل هک مایکروسافت را زمانی انجام داد که نماینده مایکروسافت در کنفرانس در حال توضیح دادن امنیت سیستم بود که استالمن به شبکه نفوذ و به مدت 8 دقیقه ، نرم افزار را هک کرد و به همین دلیل در لیست سیاه قرار گرفت.
  • DAVID SMITH
خالق ملیسا
ملیسا نام ویروسی است که فقط از طرق ایمیل منتقل میشود و خالق آن کسی نیست به جز دیوید اسمیت که کل شبکه پست الکترونیکی به مدت یه دهه بد نام کرد.
در واقع ملیسا یک ویروس ساده ایست که روی ایمیلها می نشیند و اطلاعات اشخاص را برای سایرین ارسال می کند و همراه با ارسال اطلاعات رمز عبور ایمیل نیز برای اسمیت می فرستد تا بتواند به تمام اطلاعات دسترسی داشته باشد.
دیوید اسمیت ملیسا را بگونه ای طراحی کرد که در عرض یک هفته به ۸۰ سرور مختلف دسترسی پیدا کرد .بطوریکه جز خطرناک ترین ویروس شناخته شد و حتی خود اسمیت هم نتوانست آن را غیرفعال کند و باید گفت این ویروس همچنان در دنیای مجازی به فعالیت اش ادامه می دهد.
  • ROBERT MORRIS
خالق کرمی که اینترنت را به هم ریخت
در سال 1988 رابرت موریس یک کرم اینترنتی را طراحی کرد که تنها با باز شدن یک سایت به سیستم کاربر منتقل و در عرض یک ساعت تکثیر میشد . در حدود یک هفته، یک دهم اینترنت آلوده به این کرم شد که تعطیلی بسیاری از سایت ها و سرورها را در بر داشت.در همان سال موریس دستگیر و محکوم به پرداخت 15 میلیون دلار جریمه و پاک کردن کل اینترنت از این کرم ها شد .اما متاسفانه به دلیل قابلیت خودتکاملی که این نرم افزار داشت باز در اینترنت این کرم ها مشاهده می شدند . با اینکه موریس در زمان دستگیری اظهار پشمیمانی کرده بود ، باز در سال های بعد دست به اقدامات مشابهی زد.
  • VLADMIR LEVIN

جیمزباند هکرها
یکی از قویترین هکرهای کلاه قرمز ولادیمیر لوین ، سن پترزبورگ روسیه می باشد که البته یکی از ریاضیدانان برجسته نیز به شمار می آید. در سال 1994 لوین ، به یکی از بانک های جهانی توسط یک لپ تاپ ساده نفوذ کرد و در ابتدا نتوانست دسترسی به حسابها پیدا کند اما بعد از یک ماه با پیدا کردن یک حفره امنیتی توانست یک حساب مجازی ایجاد و سپس از حساب کاربران تمام جهان مبلغ ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به حساب مجازی خود منتقل کند. بعد از یک هفته بدلیل انجام یک اشتباه کوچک ، پلیس بین الملل او را شناسایی و دستگیر کرد و از آن سال تاکنون لوین در زندان به سر می برد و به همین دلیل است که به او عنوان جیمزباند هکرها را نسبت داده اند.

  • STEVE JOBS / STEVE WOZNIAK

۷ دقیقه و ۴۳ ثانیه مکالمه رایگان
جابز و وزنیاک از بنیانگذاران شرکت اپل ، روزگاری در لیست هکرهای سیاه بودند آنها موفق شده بودند جعبه های کوچکی طراحی کنند که به مردم اجازه می داد بدون هزینه به مدت ۷ دقیقه و ۴۳ ثانیه مکالمه رایگان داشته باشند. اکثر مشتریان آنها دانشجویان بودند که می خواستند برای برقراری ارتباط هزینه کمتری را متقبل شوند . در واقع نرم افزار Skype که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد بعدا براساس ایده جابز و وزنیاک طراحی شد.

  • KEVIN POULSEN

دانته تاریک
مهارت اصلی کوین پولسن،هک از طریق امواج رادیویی بود بگونه ای که بیشترین هک های خود را از طریق تلفن همراه انجام می داد. او بارها به شبکه های تلفنی مانند AT&T نفوذ کرده و سیستم آنها را به مدت چند ساعت و حتی چند روز از کار انداخت. کوین با هک مخابرات واحد شبکه رادیویی KIISFM لس آنجلس توانست به شهرت فراوانی دست یابد. در سال 1991 شبکه رادیویی KIISFM یک مسابقه رادیویی برگزار کرد که به برنده آن یک اتومبیل مدل S۲۹۴۴ تعلق میگرفت . بر همین اساس پولسن تصمیم گرفت با هک این شبکه رادیویی پروشه را از آن خود سازد. برای این کار ، او تمامی تماس های تلفنی را مسدود ساخت و سپس برای لونرفتن، هک دیگری در شبکه تلفنی انجام داد و با شبکه، ۱۰۲ تماس تلفنی تقلبی برقرار کرد که اگرهرکدام برنده می شدند، در حقیقت او برنده شده بود.
چون پولسن تمام تمرکز خود را بر روی برنده شدن پورشه گذاشته بود ، از سیستم های امنیتی غافل ماند و در همان روز توسط هکرهای FBI ، دستگیر شد و به دلیل مختل نمودن تمام سیستم مخابراتی کشور به ۵۱ ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم گردید.

  •  YAN ROMANOVSKY

پسر مافیایی
یکی دیگر از هکرهای مخوف روسی ، یان رومانوسکی نام دارد که به نام مافیابوی نیز شناخته می شود. رومانوسکی به سایت هایی نظیر یاهو، ای بی، آمازون و… حمله کرد و ماهها کار این سایتها را به تاخیر انداخت. بعد از آن در سال 1998 فروشگاه اینترنتی ای بی را هک و تمام حسابهای فروشگاه را خالی کرد بطوریکه فروشگاه تا مرز تعطیلی پیش رفت. اما رومانوسکی مقداری از پول ها را برگرداند و گفت اگر ای بی تعطیل شود من سرگرمی شب های تعطیلم را از دست خواهم داد.رومانوسکی تمامی این حملات را توسط اسکریپت به نام Kiddieانجام می داد. سرانجام او در فوریه سال ۲۰۰۰ دستگیر شد و در دادگاه  وکیل او اظهار داشت، اگر رومانوسکی می خواست می توانست آسیب های غیرقابل تصوری به دنیا وارد کند. بعد از دستگیر شدن، رومانوسکی اسکریپت خود را در ازای آزادی اش فروخت . در صورتیکه تا قبل از این برای کسی شناخته نشده بود و امروزه این اسکریپت در رده هرزنامه ها قرار گرفته که هیچ خطری برای سایرین ندارد.

  •  GARY MCKNNON

متواری همیشگی
یکی دیگر از هکرهای حرفه ای در جهان مک کینن نام دارد که مدیر یک شرکت کامپیوتری اسکاتلندی بود. مک کنین معتقد بود امریکا یک سری از اطلاعات محرمانه خود را بر روی سرورهای خود نگهداری می کند و تصمیم داشت به آن اطلاعات دسترسی پیدا کند. در واقع او اولین کسی بود که توانست در سالا 2002 در عرض یک شب ، یک نفره تمام سیستم های قوای دریایی، زمینی و هوایی ارتش آمریکا به همراه ناسا و ۹۷ شرکت عظیم کامپیوتری را هک کند . بعد از هک، یک پیغام عجیب مبنی بر سیستم امنیتی شما مختل شد و من به تنهایی این کار را کردم. بر روی صفحه اصلی سایت ارتش آمریکا به ارسال شد  و از این طریق توانست تنها خسارت 700 هزار دلاری به امریکا وارد کند و بعد از آن از اسکاتلند متواری شد و تاکنون در هیچ کجای جهان نشانی از او باقی نمانده و اسرار هک او هم هنوز فاش نشده است.

  • GEORGE HOTZ

سونی را به زانو درآورد
جورج هاتز بزرگ ترین هکر سال ۲۰۱۱ که تاکنون اسم واقعی او منتشر نشده، توانست با روش ابداعی خود تمام اطلاعات استفاده کنندگان PS3 ،از اسم گرفته تا شماره حساب و آدرس محل سکونت آنها را دربیاورد و سونی را تا مرز سقوط پیش ببرد. هاتز در آوریل همان سال روش فرار از زندان خود را به صورت عمومی منتشر کرد که روش فرار از زندان او شاهکاری در دنیای هک به شمار رفت و با این کار سونی را عصبانی نمود . زیرا با این روش بازی های PS3 هم که گفته شده بود کرک نمی شوند، کرک شدند. به این ترتیب سونی تا هنگامی که برای این محصول بازی تولید می کند متحمل ضرر و زیان خواهد شد.

  • WILLIAM NAPSTER
ضربه به کل اینترنت
شرکت نورتون آنتی ویروس، در اوایل سال 2001 اعلام کرد که سیستمی را طراحی کرده که میتواند از طریق آن تمام ویروس های دنیای مجازی را شناسایی و غیرفعال سازد . دقیقا شب همان روز پیغامی از طرف شخصی ناشناس بر روی سیستم مرکزی ارسال شد مبنی بر اینکه؟(( لطفا حرف خود را پس بگیرید)). که نورتون نسبت به آن پیغام بی تفاوت شد و مجددا اعلام کرد که از کل اینترنت محافظت خواهد کرد. صبح روز بعد، هکر گمنامی که البته با نام هایی چون ویلیام نپستر یا ساترال هم از او یاد می کنند اعلام کرد ویروسی در اینترنت پخش کرده که آن را از کار بیندازد و طبق گفته های او هیچ سیستمی به اینترنت متصل نشد و ارتباط با دنیای مجازی بطورکامل قطع شد.
اما شب همان روز هکر گمنام اعلام کرد که باز اینترنت را فعال خواهد کرد فقط به خاطر اینکه می خواهد تنها دخترش در آینده، دنیای شادتری داشته باشد و تنها علت غیرفعال کردن اینترنت رقابت با شرکت نورتون بوده تا هیچگاه با قاطعیت اعلام امنیت کامل را نکند . همچنین اظهار داشت این ویروس را فقط غیرفعال نموده تا در صورت نیاز در آینده باز از آن استفاده نماید. باید گفت تا به امروز ۴۰ درصد از ساختار این ویروس شناخته شده ولی تاکنون هیچ کس قادر به حذف آن نبوده است.
printer-1.jpg
HPaba.jpg