X                                                                                                                           کاربر گرامی | بدلیل انجام عملیات بروزرسانی ،  جهت اطلاع از قیمت کالاها با شماره تلفن شرکت تماس حاصل فرمایید با تشکر
نقد و بررسی گوشی Sony Xperia Z نقد و بررسی گوشی Sony Xperia Z

بازدید

10346

دانلود

4347

تبلت سامسونگ گلکسی Galaxy Tab 3 تبلت سامسونگ گلکسی Galaxy Tab 3

بازدید

5599

دانلود

1362

بازی فیفا FIFA 15 بازی فیفا FIFA 15

بازدید

3706

دانلود

1042

تعویض کارتریج HP Deskjet 2050 تعویض کارتریج HP Deskjet 2050

بازدید

4666

دانلود

820

روش نصب پرینتر Install a Printer روش نصب پرینتر Install a Printer

بازدید

4326

دانلود

889

معرفی عینک گوگل- Google Glass معرفی عینک گوگل- Google Glass

بازدید

8555

دانلود

3140

پرینتر اچ پی HP Laserjet M251nw پرینتر اچ پی HP Laserjet M251nw

بازدید

2529

دانلود

533

معرفی گوشی Samsung Galaxy Round  معرفی گوشی Samsung Galaxy Round

بازدید

4826

دانلود

1398

نقدو بررسی Asus Padfone Infinity نقدو بررسی Asus Padfone Infinity

بازدید

3786

دانلود

1125

گوشی گلکسی نوت اج Galaxy Note Edge گوشی گلکسی نوت اج Galaxy Note Edge

بازدید

4805

دانلود

1691

فلش کردن گوشی فلش کردن گوشی

بازدید

88840

دانلود

8629

بررسی تخصصی سریعترین مرورگر وب ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۱۴:۲۰

بررسی تخصصی سریعترین مرورگر وب

تقریبا تمامی کاربران با 4 مرورگر معروفی همانند اینترنت اکسپلورر ، کروم ، موزیلا و اپرا سرو کار داشته اند که نظرات هرکدام از آنها به دلیل استفاده از مرورگرهای مختلف ، متفاوت می باشد .
اما به راستی کدامیک از 4 مرورگر نام برده شده از سرعت بالاتری برخوردار می باشند؟
در این مقاله قصد داریم بصورت تخصصی به بررسی آنها بپردازیم.

برای ارزیابی قابلیت های مرورگرها آزمایشاتی از قبیل، پیش رندرینگ کروم و بارگذاری تب در زمان دلخواه در نسخه فایرفاکس انجام شده، البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که تمامی آزمایشات بر روی سیستم عامل ویندوز اعمال شده ،چرا که برای مقایسه درست باید سیستم عامل هم یکسان باشد .

  • زمان آغاز به کار در اولین اجرا :

برنده کروم : در این تست کروم توانست رتبه اول را از آن خود کند، زیرا در اولین اجرا از سرعت بالایی برخوردار می باشد. بعد از کروم ، اینترنت اکسپلورر هم در رتبه دوم قرار می گیرد و سپس فایرفاکس به دنبال آن و در نهایت مرورگر اپرا به دلیل کمی کندی در رده چهارم قرار خواهد گرفت .

  • زمان بارگذاری چند تب :

برنده کروم و اینترنت اکسپلورر : برای اجرای این مرحله از 9 تب مختلف برای بارگذاری وب سایتها استفاده شد که کروم و اینترنت اکسپلورر در صدر جدول قرار گرفتند. فایرفاکس قادر به اجرای 9 تب نشد و حتی پویانمایی‌ های واسط کاربری آن نیز متوقف شد و بعد از 20 ثانیه توانست صفحات را بارگذاری نماید و پس از آن به حالت اولیه  خود بازگردد و دلیل کندی آن اعمال نکردن تغییرات در ورژن های ارائه شده توسط موزیلا می باشد .

  • بارگذاری لینک :

برنده کروم : به دلیل وجود قابلیت پیش رندرینگ در کروم، صفحات وب سایت را با استفاده از نوار ابزار، سریعتر از سایرین بارگذاری می کند . اما باید سرعت مرورگرهای فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر را هم نادیده نگرفت به جز اپرا که بیش از یک ثانیه نسبت به رقبای خود عقب می افتد.

  • Restore  برای اولین بار :

برنده کروم : این تست برای ارزیابی on demand tab loading انجام شده ، که مرورگر کروم کار خود را به خوبی انجام داد و به محض اجرای نرم افزار ، تب ها سریعا لود شدند . اما فایرفاکس از این قابلیت چندان بهره ای نبرده است و طبق معمول اپرا برای انجام مدت زمان بیشتری را سپری کرد.

  • اجرای جاوا اسکریپت :

برنده کروم : بر طبق نتایج بدست آمده توسط بنچمارک ، اجرای جاوا اسکریپت در ارزیابی یک مرورگر بسیار مفید خواهد بود که طبق معمول، کروم در مقابل سایرین اختلاف فاحشی دارد.البته زیاد روی نتایج این تست حساب باز نکنید چرا که بقیه تست های انجام شده شباهت بیشتری به کاربردهای روزانه ما دارند.

  • استفاده از حافظه با 9 تب باز :

برنده فایرفاکس : فایرفاکس تا جایی که میتواند حافظه را بهینه می کند و دقیقا برعکس آن کروم است که می خواهد به ارقام نجومی نزدیک شود .

  • استفاده از حافظه با 9 تب باز و 5 اکستنشن :
برنده موزیلا فایرفاکس : مقدار حافظه مصرفی در هنگام استفاده از اکستنشن ها افزایش می یابد که مرورگر موزیلا در مقابل کروم و اپرا از حافظه کمتری استفاده می کند و کروم به دلیل استفاده بسیار از حافظه، به آخرین رتبه در این مرحله دست می یابد.
  • برنده نهایی :

نام برنده در این مقاله ذکر نمی شود و علت آن هم این است که کاربران می بایست بسته به نیاز خود مرورگر خود را انتخاب کنند . به عنوان مثال، کاربری که سیستم خود را تنها مدت زمان کوتاهی خاموش می کند تست زمان اجرای مرورگر برای اولین بار را در نظر نگیرد . مثال دیگر سخت افزاری با 12 گیگابایت حافظه  رم است ، تست مدیریت حافظه درباره چنین سیستمی چندان با اهمیت نیست و درست برعکس آن، کسی که از رایانه ای با 512 مگابایت رم استفاده می کند بهتر است تست حافظه را مهم تر تلقی کند .
در پایان میتوان گفت که سرعت و توان مرورگر تنها عامل در انتخاب آنها نخواهد بود زیرا ممکن است برخی از مرورگرها امکانات خاصی را ارائه دهند که که برای یک کاربر بسیار با اهمیت و برای دیگری بی اهمیت باشد.

حال شما کدامیک از مرورگرها را برای استفاده معمول خود ترجیح می دهید؟
HPaba.jpg
printer-1.jpg